ELIF KESKIN YURTBULMUŞ

ELİF KESKİN YURTBULMUŞ

elifTrakya Üniversitesi’nde Gıda Mühendisliği okuyan Yurtbulmuş yine aynı bölümde mikrobiyoloji alanında  yüksek lisans yaptı. Aynı zamanda, Goethe Üniversitesi’nde Gıda Kimyası eğitimi alan Keskin, Almanya Inlingua Sprachschule’de Almanca, İngiltere Cambridge School’da İngilizce eğitimini tamamladı.

1993 yılından itibaren yaklaşık 10 yıl aile işletmeleri olan Balkan Süt Mamulleri Sanayi’nde Sorumlu yönetici ve Gıda Mühendisi olarak çalıştı. Ardından Marmaris’de yaşamaya karar veren Elif Kesin, Denizcilik ve Turizm sektörüne geçerek Marmaris’e yerleşti.

2002-2012 yılları arasında   Global Marin  ve  Global Sailing Academy A.Ş.’de İşletme Müdürlüğü, Seyahat Acentası Müdürlüğü ve Genel Koordinatör olarak görev aldı. Yine aynı kuruluş bünyesinde yer alan Gökova Yelken Kulübü, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Şirket Yöneticiliği görevlerinde bulundu.

Elif Keskin, 2013 yılında itibaren Golden Key Hotels, Genel Müdürü olarak görev aldi.

Elif Keskin deniz olan aşkı sadece denizde ile kalmadı. Türkiye Yelken Federasyonu’na üye olan Elif Keskin,  Amatör Denizcilik Federasyonu’nda da  Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

Atıcılık dalında da  Milli Sporcumuz olan Elif Keskin, Gastronomi, Pilates, Yoga, Botanik, Seramik ve Ebru sanatı ile ilgilenmektedir.  Uzun yıllardır  hayalini kurduğu  yelken ile dünya seyahati  düşüncesi  ile beraber Denizcilik ve Yelken  kendisi için sadece  hobi değil bir yaşam şekli  olmuştur.

20 Eylül 2014 tarihinde Marmaris, Martı Marina’dan  Balıkçıl  isimli yelkenli  tekneleri ile  palamarlarını çözen Elif ve Mustafa bu macerada onlarca ülke, limanı birlikte  dümen suyunda bıraktılar.

Elif, “Sabah uyandığımızda iki basit seçeneğimiz vardır; tekrar uyuyup rüya görmek yada uyanıp rüyanın peşinden koşmak. Ben yürekten inandığım rüyanın peşinde O anda, orada, denizlerde olmayı tercih ettim.“ diyor.

Sollare Sailing

Yaşar Oto döşeme İzmir

Sailing